Intensyvi, sodri ir itin tiršta kava. Kvepia šokoladu ir riešutais. Skonyje skleidžiasi kepinta karamelė. Gomuryje dar ilgai išlieka ilgas ir malonus poskonis.
Kopi Luwak – prabangus kavos pasaulio delikatesas. Itin ribotos pasiūlos indonezietiška kava apdorojoma ypatingu būdu – palminių musangų (luwak) virškinimo trakte. Voveres primenantys gyvūnėliai minta kavamedžio uogomis – suvalgę uogą likusią pupelę pašalina per virškinamąjį traktą. Tokiu būdu apdorotų pupelių struktūra pasikeičia ir kava įgauna ypatingų aromatinių ir skoninių savybių.
Ypatingas Kopi Luwak skonis atsiranda dėl unikalaus apdorojimo proceso. Palminių musangų skrandyje esantys fermentai veikia kavos pupeles ir išskaido jose esančius baltymus. Prieš pašalinant pupeles jos dar apie parą būna skrandyje ir pradeda dygti. Iš tiesų, vyksta toks pats procesas kaip ir gaminant salyklą. Viso to pasekoje kava praranda bet kokį jai būdingą kartumą ir įgauna ypatingą skonį.
ISTORIJA: Pirmą kartą išgirdus apie Kopi Luwak, kyla klausimas – kas atrado šią kavą? Indonezijos kolonizavimo laikais olandai surinkdavo visą kavos plantacijų derlių ir vietiniai ūkininkai neteko galimybės patys skanauti kavos ir ją pardavinėti. Greitai jie pastebėjo, kad vietinių mažų gyvūnėlių – palminių musangų – išmatose galima surasti pupelių. Vietiniai gyventojai jas surinkdavo, nuplaudavo, išdžiovindavo ir skrudindavo. Jų nuostabai, kavos skonis buvo dar nuostabesnis nei įprastos – taip ir buvo atrasta ši egzotiška kava. XX a. pabaigoje Kopi Luwak paplito po Vakarų pasaulį, kuriame sukėlė tikrą sensaciją.
Kavos pasiūla yra labai maža, todėl ši kava priklauso LIMITED EDITION („riboto leidimo“) linijai.
ŠALIS: Indonezija
REGIONAS: Centrinė Java
ŪKIS: Smulkūs ūkininkai
AUGIMO AUKŠTIS: 1500 m
RŪŠIS: Typica
APDOROJIMAS: Luwak
SKRUDINIMAS: Vidutinis tamsus
SKONIO PALETĖ: Šokoladas, Riešutai, Karamelė
Sudedamosios dalys: skrudintos kavos pupelės.
Laikymo sąlygos: laikyti sandariai uždarytą, tamsioje, sausoje ir vėsioje vietoje.
Juozas
Sveiki, susimąstau, kuri kava tikresnė ar iš Europos tiekėjų ar Balio. Susidarė įspūdis, kad geras produktas – prėskas, o mūsuose – aromatingas. Manomai, atpratome nuo natūralių produktų. Įkvėpi gryno oro ir galva apsisuka, geriau kai uostai užterštą orą, ir galva nesvaigsta.
Kamilė G.
Gera idėja dovanai. Pirkau gimtadienio proga draugui, dar neragavo, bet kavos istorija įspūdį padarė.
Gerda Martinkevičiūtė
Nežinau, ar pirkčiau šiaip kasdieniam gėrimui, bet paragauti faina.
Giedrius
Teko ragauti Kopi Luwak iš Vietnamo, kai pirkta buvo pačiam Vietname. Va ten tai buvo skonis – net pupelės buvo lipnios, sodrios. O čia – tiesiog sausos pupelės, net nepanašu į Luwak kavą.
Giedrius
Paprastas budas patikrinti kavos šviežumą būtų uzpilti ant mišinio nedidelį kiekį vandens 10g/60ml, šviežia prades putoti, skiriasi dujos, sena – beveik (arba ir visiškai) nereguoja. Tai dar vadinama kavos pražydinimu. Nusipirkti seną, bet už tokią pat prabangią kainą produktą, ne naujiena, tiek čia, tiek, tarkime, kavos banke. Lietuvos verslas.
Marius
Gerulė