Afrikos kava. Jeigu reikėtų įvardinti rūšinės kavos meką – tai vienareikšmiškai būtų Afrikos žemynas. Etiopijoje, Ugandoje, Markaloje augintos Black Crow White Pigeon pupelės alsuoja egzotika. Jos uogiškos, vaisiškos, gėliškos, arbatiškos, vyniškos bei itin sultingos.
Azijos kava. Mianmaro, Vietnamo rinka nuolat auga ir vis daugiau šio regiono augintojų sutelkia dėmesį į aukščiausios kokybės kavą. Azijos regionuose užaugusiose pupelėse dominuoja kartesnės, „sunkesnės“ natos, primenančios pikantiškus prieskonius, šokoladą, tabaką, raudoną vyną ar medieną.
Pietų Amerikos kava. Jeigu dar nesate ragavę šios linijos asortimento ir tai jūsų pirmoji rūšinė kava – siūlytume ją rinktis iš Brazilijos, Kolumbijos regionų. Subalansuoto skonio, natūralaus saldumo turinčiuose gėrimuose sutinkamos šokoladinės, riešutinės ir vaisinės natos. Pietų Amerikos kava yra mažiau rūgšti nei Afrikos ir švelnesnė nei auginta Azijoje.
Centrinės Amerikos kava. Gvatemalos, Hondūro, Kosta Rikos, Nikaragvos rūšinių kavų skonių profilis labai platus: nuo tropinių vaisių iki įvairiausių riešutų. Visas Centrinės Amerikos regionų kavas vienija bendras braižas – ryškus skonis ir išskirtinis charakteris.
Skrudinimas
Kavos pasaulyje egzistuoja daugybė skirtingų paruošimo būdų, kurie leidžia atskleisti įvairias savybes. Du iš populiariausių – espresso ir filtrinė kava. Nors abiems metodams gali būti naudojamos tos pačios Black Crow White Pigeon kavos pupelės, jų skrudinimo lygiai, paruošimo technologijos ir galutiniai skonio profiliai labai skiriasi.
Jau iš savęs intensyviam espresso kavos tipui, rūšinė kava gali suteikti dar gilesnį, sodresnį skonį, su ryškiais aromatais ir niuansais, kuriuos būtų sunku pasiekti naudojant žemesnės kokybės kavą. Mėgstantiems ryškumą, vertinantiems gėrimą be jokių papildomų priedų, vertėtų rinktis vidutinį arba tamsesnį skrudinimą.
Kadangi filtrinėje kavoje puikiai atsiskleidžiamos skonio natos, jinai pasižymi sviestiniu, šilkiniu „kūnu“ ir švarumo pojūčiu (angl. „clean cup“). Norintiems išgauti geriausias jos savybes, rekomenduojame rinktis šviesų skrudinimą.
Rekomenduojamas ruošimo būdas
Kitas pasirinkimo kriterijus turėtų būti jūsų pasirinktas ruošimo būdas. Jis gali atskleisti skirtingas savybes ir suteikti itin įvairią ragavimo patirtį.
Šviesiai skrudintos kavos skirtos plikyti puodelyje ar ruošti filtriniais ruošimo metodais: filtriniu aparatu, rankiniais prietaisais – French Press, Chemex, AeroPress, Cold Brew kavinukais. Skirtingi gėrimo ruošimo įrankiai, tačiau rezultatas tas pats – greitai ir paprastai paruošta skaidri, gilaus skonio bei ryškių aromatų kava.
Vidutiniškai ir tamsiau skrudintos pupelės skirtos automatiniam ir pusiau automatiniams aparatams, Moka kavinukui. Rūšinė kava pastariesiems ruošimo būdams išsiskiria rūgštingumu, tačiau to išsigąsti nereikėtų. Tik aukščiausios kokybės kavai būdingas rūgštingumas, apibūdinamas kaip saldžiarūgštis, išryškinantis vyno ar tropinių vaisių skonines savybes.
Apdorojimo būdas
Dar viena savybė, lemianti pasirinkimą, yra apdorojimo būdas. Tai galutinį produkto skonį ir kūną lemiantis esminis faktorius. Sausuoju (arba natūraliuoju) būdu apdorotos kavos turi tirštesni kūną, daugiau saldumo. Drėgnuoju būdu apdorotos kavos pasižymi itin tyro skonio profiliu. Įprastai jos turi lengvesnį ir švelnesnį kūną, pasižymi išreikštu vaisiškumu. Honey būdu apdorota kava turi vidutinį kūną ir dažnai saldžių vaisių arba arbatinius poskonius. Anaerobiniu būdu apdorota kava yra labai vaisiška ir turi egzotinių natų.
Juoda ar balta
Kaip matote, šios linijos skonių paletė yra itin plati: nuo tamsių, gilių, žemiškų natų iki lengvų, subtilių aromatų. Prieš įsigydami šią kavą, atkreipkite dėmesį į pakuotę. Čia pamatysite suskirstymą pagal skonio profilį: daugiau vaisiškų, gėliškų ar uogiškų natų turinčias kavas pateikėme baltoje pakuotėje, o žemiškesnes ir šokoladiškesnes – juodoje. Ant pakuotės matyti ir numeriai (1, 2, 3… 24) kurie atlieka dvejopą funkciją. Viena vertus, jie primena atskirus skyrius turinčią knygą. Kita vertus, šie skaičiai padeda įsiminti savo mėgstamą kavą, kurios pavadinimas būtų aiškus trumpus, o nekomplikuotas – sudarytas iš sudėtingų regionų ir ūkių pavadinimų.
Aukščiausi kokybės standartai. Nuo augintojų iki skrudintojų – kiekviename gamybos etape dirba savo srities ekspertai, užtikrinantys aukščiausią kokybę. Augintojai kruopščiai rūpinasi derliumi, pupelių apdorojimo ir rūšiavimu. Skrudintojai savo įgūdžiais pabrėžia kiekvienos kavos rūšies unikalumą, suteikdami jai išskirtinį skonį.
Skrudinta ilgametes tradicijas puoselėjančiose skrudyklose. Pupelės skrudinamos geriausiose Europos skrudyklose – Italijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Lietuvoje, kur kiekviena šalis prisideda savo unikaliais metodais ir skonio profiliais.
Šviežumas. Caprisette pupelės skrudinamos mažomis partijomis, kad išlaikytų šviežumą. Šis metodas leidžia kiekvienam skrudinimo ciklui būti kontroliuojamam. Taip garantuojame, kad kiekvienas puodelis kavos būtų ne tik šviežias, bet ir pilnas natūralaus, subtilaus skonio, kurį galima įvertinti tik per kruopščiai atliktą skrudinimo procesą.
Tinka visiems kavos receptams ir ruošimo metodams. Caprisette skanu gerti tiek juodą, tiek ir skaninti mėgstamu pienu ar kitais priedais. Atrinkome rūšis ir pritaikėme skrudinimo technologiją taip, kad ruošiant kavą automatiniu aparatu atsiskleistų geriausias skonis, bet tiktų ir kitiems ruošimo būdams – filtriniams aparatams, plikymui puodelyje, ruošimui prancūziškame ar moka kavinuke.
Caprisette Fragrante
Vidutiniškai tamsiai skrudintų Braziliškų pupelių mišinys (80 % arabicos ir 20 % robustos) patiks tradicinės kavos mėgėjams. Aromate – riešutų sviesto bei šokoladinių saldainių saldumas. Skonyje atsiskleidžia pieniško šokolado natos. Gomuryje lieka subtilus graikinių riešutų skonis.
Caprisette Belgique
Brazilijos ir Hondūro mišinys (80 % arabikos ir 20 % robustos) patiks tradicinio skonio mėgėjams. Tai vidutiniškai šviesiai skrudinta, intensyvaus aromato, tvirto „kūno“ kava. Palieka ilgai išliekantį juodojo šokolado ir saldžios karamelės poskonį.
Caprisette Crema
Brazilijos ir Ugandos mišinyje dera arabikos (80 %) ir robustos (20 %) vidutiniškai skrudintos pupelės. Kiekviename gurkšnyje slypi karamelė, juodojo šokolado kartumas ir riešutų prieskonis. Idealiai tinka cappuccino ar latte. Visgi pienas nėra būtinas, saldžios natos atsiskleidžia ir juodos kavos puodelyje.
Caprisette Royale
Brazilijos, Meksikos, Ugandos ir Indijos mišinyje dera arabikos (80 %) ir robustos (20 %) vidutiniškai skrudintos pupelės. Ypatingus skonio potyrius sukuria karališkas šokolado saldumas, salstelėjęs džiovintų vaisių minkštumas ir uogiškas lengvumas.
Caprisette Italiano
Tiesiai iš Italijoje įsikūrusių skrudinimo namų atvykusi kava skirta itališkos kavos gerbėjams. Brazilijos, Meksikos, Indijos ir Etiopijos mišinyje dera skirtingos vidutinio skrudinimo 100 % arabikos pupelės. Gomurį glosto saldžios karamelės, gurmaniško likerio ir kokybiškos kakavos skoniai.
Caprisette Dolce Vita
Atrinkome saldžiomis natomis pasižyminčias pupeles iš Brazilijos bei paskrudinome vidutiniu būdu, kad natūralus saldumas dar labiau išryškėtų. Gurkšnojant šią brazilišką 100 % arabikos kavą skleidžiasi maloniai saldžios natos: kvepia pieniniu šokoladu, pagardintu karamele ir dangiško skonio migdolais.
Caprisette Professional
Brazilijos ir Hondūro 100 % arabikos mišinys patiks švelnios kavos mėgėjams. Vidutiniškai šviesiu lygiu skrudintos pupelės kvepia uogomis ir karamele, juntamos subtilios juodojo šokolado natos.
Caprisette Intenso
Vidutiniškai skrudintame Brazilijos ir Vietnamo mišinyje dera arabikos (45 %) ir robustos (net 55 %!) pupelės, tad pakankamas kofeino kiekis garantuotas. Ne tik budrumą, bet ir gardumą užtikrina subtilus tamsaus šokolado kartumas, intriguojantis skrudintų riešutų prieskonis bei pikantiškas pipirų aštrumas.
Caprisette Lullaby Decaf
Tai kava be kofeino, iš kurios jis pašalintas natūraliu būdu. Vidutiniškai tamsiai skrudintame mišinyje dera aukščiausios kokybės arabikos ir robustos pupelės iš Brazilijos, Gvatemalos ir Indijos. Švelnaus skonio gėrime skleidžiasi anakardžių riešutų natos, juntamos kakavos ir medienos natos.
Parallel 12 – Afrikinių kavų tradicinis profilis
Tai arabikos pupelių mišinys, užaugintas Etiopijos ir Tanzanijos regionuose. Šiuose plačią gamtinę įvairovę turinčiuose regionuose užaugintos pupelės pasižymi lengvumu, kurį papildo tropiniai uogų, arbatos, vaisių ir gėlių bei subtiliai juntamo vyno aromatai.
Parallel 17 – Azijinių kavų tradicinis profilis
Arabikos pupelių mišinys, kuriame puikiai dera rūšinės kavos pupelės iš Indijos ir Papua Naujosios Gvinėjos. Pikantiško aromato kava, kurios skonyje atsiskleidžia salstelėjusios kakavos natos, gvazdikėlių ir džiovintų vaisių skoniai.
Parallel 36 – Amerikinių kavų tradicinis profilis
Mišinys iš arabikos pupelių, kuriame harmoningai dera rūšinės kavos pupelės iš Salvadoro ir Brazilijos. Sodraus aromato gėrimas, kurios konyje atsiskleidžia šokolado, žemės riešutų, medienos ir gėlių natos.
Šiuo metu vienas „karščiausių” gėrimų yra šaltai brandinta kava. Skamba paradoksaliai? Tik ne šaltos kavos gerbėjams, kurie mėgaujasi kiekvienu šios gaivinančios kavos gurkšniu ir lengvai ją pasigamina namuose Cold brew kavinuku. Ir nors turint kokybišką šalto plikymo kavinuką šaltos kavos ruošimas nėra didelė paslaptis, vis vien gali kilti klausimas – kokią kavą naudoti? Kas tinka labiau – kavos pupelės ar malta kava? Ir vis dėl to, ar vadovautis šaltos kavos receptu, o gal eksperimentuoti?
Verta pradėti nuo to, kad Cold brew kava nėra atšaldytos karštos kavos versija. Cold brew yra šaltai brandinta kava, kuri išsiskiria tiek savo skoniu, tiek unikaliu paruošimo būdu. Ruošiant šią kavą naudojami šalto plikymo (cold brew) kavinukai, tokie kaip Cold brew, skirti paruošti kavą be karšto vandens. Kaip tai įtakoja kavos skonį? Tokiu būdu paruošta šalta kava turi daugiau kofeino, jos skonis yra sodresnis, natūraliai saldesnis ir turintis ženkliai mažiau rūgštumo.
Renkantis kavą Cold brew kavinukui griežtos taisyklės negalioja, nes viskas priklauso nuo jūsų skonio. Jeigu norite labiau tradicinių, itališkos kavos skonių, rinkitės kavos mišinius, sudarytus iš Arabikos ir Robustos kavos pupelių. Jei mėgstate kavas su ryškiai išreikštomis skonio natomis, tuomet jūsų pasirinkime turėtų būti aukščiausios kokybės rūšinės kavos.
Vienintelis dalykas, ko rekomenduojame vengti, tai – itin tamsiai skrudinta ir labai smulkiai malta kava. Kodėl? Atsakymas slypi ruošimo procese. Ruošiant kavą Cold brew kavinuku, vandens ir kavos kontaktas yra ilgas, tad tokia kava, kuri greitai „atiduoda“ savo skonines savybes, bus pernelyg aitri.
Tad tik atsižvelgus į savo skonį, galite pasigaminti tobulos Cold brew kavos puodelį, o kavą šiam puodeliui rasite pas mus: tiek pupelių, tiek rūšinės kavos, tiek maltos kavos, tiek kavos be kofeino, tiek vietinių skrudintojų asortimente. Išsirinkite, pasimėgaukite ir atsigaivinkite.
Šaltai brandintai kavai ruošti geriausiai tinka šviežiai maltos kavos pupelės. Taip pat reikia žinoti, jog nors Cold brew kava gali būti ruošiama iš įvairių kavos pupelių, ieškant tinkamiausių ir vėl patariame atsižvelgti į savo skonį. Iš šviesiai skrudintų pupelių išgaunamas šiek tiek rūgštesnis ir vaisiškesnis šaltos kavos puodelis. Vidutinio skrudinimo kavos pupelės leidžia pajusti labiausiai subalansuotus skonius ir ypatingai malonų saldumą, dėl kurio ir yra taip mėgstama Cold brew kava. Tamsaus skrudinimo pupelės suteiks drąsius ir intensyvius skonius, tad ne itin stiprios kavos mėgėjams tokia kava gali būti per aštri.
Maloniai saldžiam, mažiau rūgštumo turinčiam Cold brew kavos puodeliui rekomenduojame rinktis vidutinio skrudinimo Caprisette kavos pupeles. Na, o ieškantiems labiau išraiškingų, ryškių šaltos kavos skonių, juos suteiks Parallel ir Black Crow White Pigeon linijų kavos.
Cold brew kava dažnai pasirenkama tų kavos gurmanų, kurie ypatingai mėgsta ryškias kavas su savitu charakteriu. Kadangi ši kava gaminama be sąlyčio su karštu vandeniu, tai leidžia atsiskleisti ryškiausioms skonio natoms, kurias geriausiai padės pajusti rūšinė kava.
Norintiems pajusti šiuos ypatingus skonius, siūlome išmėginti Black Crow White Pigeon rūšines kavas, kurios įkūnija visą rūšinės kavos skonių paletę: nuo tamsių, gilių, žemiškų natų iki lengvų, subtilių aromatų. Išskirtinai gardžiam šaltai brandintos kavos puodeliui taip pat rekomenduojame iš Afrikos ir Azijos atkeliavusias rūšines kavas. Kavos iš Afrikos sužavės gaivesnių skonių mėgėjus, nes šiose kavose dominuoja egzotiškos, uogiškos, vaisiškos, gėliškos ir netgi arbatiškos natos. Azijos kavos yra šiek tiek kartesnės, „sunkesnės“, primenančios pikantiškus prieskonius, šokoladą, tabaką, raudoną vyną ar medieną.
Nors skaniausiems Cold brew kavos skoniams išgauti patariama naudoti šviežias kavos pupeles, malta kava nėra netinkamas pasirinkimas. Jei dėl laiko trūkumo ar kitų priežasčių nusprendėte naudoti jau sumaltą kavą, svarbiausia išsirinkti tokią, kuri patenkintų visus jūsų skonio poreikius. Kadangi minėjome, kad ruošiant šaltai brandintą kavą Cold brew kavinuku kavos ir vandens kontaktas yra gan ilgas, reikėtų vengti itin smulkaus malimo kavos, kuri gali išryškinti pernelyg karčias, aitrias natas. Skoniais neteks nusivilti, jei rinksitės vidutinio ar stambesnio malimo kavą. Naudodami stambiau maltą kavą užsitikrinsite, kad jūsų šalta kava bus puikaus skonio be nepageidaujamo kartumo.
Visiems svarstantiems, ar egzistuoja Cold brew kava be kofeino, turime džiugių žinių – jūs galite mėgautis gardžia, šaltai brandinta kava, kurioje nebus kofeino. Kyla klausimas: kaip pagaminti šaltą kavą be kofeino? Lygiai taip pat kaip ir įprastą šaltai brandintą kavą. Viskas, ką reikia padaryti: pasirinkti tinkamo skrudinimo kavos pupeles arba tinkamo rupumo maltą kavą be kofeino ir pasinaudoti funkcionaliu Cold brew kavinuku.
Gardžiausiems šaltai brandintos kavos be kofeino receptams rekomenduojame Caprisette Lullaby Decaf mišinį, kuriame skleidžiasi saldžios anakardžių riešutų natos, subtiliai juntamos kakavos ir medienos natų užuominos. Taip pat rekomendacijas skiriame ir rūšinei Black Crow White Pigeon Colombia Decaf kavai, kuri užburia šokolado, karamelės, gaiviomis obuolinėmis ir citrusinės rūgštelės natomis.
Kadangi Cold brew kava yra ir itin gaivinanti bei tonizuojanti, šiltuoju metų sezonu šios kavos mėgėjai ją ruošia labai dažnai. Neretai nutinka taip, kad pasirinkus įprastą 250 g kavos pupelių kiekį kava baigiasi per greitai. Kad netektų nerimauti ir išlaidauti – kavos rinkiniai, į kuriuos įeina kelios tos pačios rūšies arba skirtingų skonių kavos, padės aprirūpinti ilgesniam laikui. Žinoma, įsigyjant didesnį kavos kiekį vienu kartu, norisi būti tikram, kad kava atitiks skonį ir patiks. Todėl renkantis kavos rinkinį Cold brew kavinukui, prisiminkite viską, ką aptarėme anksčiau: tinkamiausią skrudinimo lygį, malimo rupumą, kavos mišinių ir rūšinių kavų skonines savybes.
Beveik paskutinis, bet ne mažiau svarbus klausimas – kokios rūšies kavos pupelės yra geriausias pasirinkimas, norint pasigaminti skaniausią Cold brew kavą: Arabikos ar Robustos? Arabikos kavos pupelėse yra gerokai daugiau cukraus nei Robustos kavoje, todėl jos gerai žinomos dėl savo saldaus, švelnaus skonio. Taip pat Arabikos kava išsiskiria vaisiškumu bei aromatingumu. Tad mėgstantiems lengvesnę, aromatingesnę bei saldesnę Cold brew kavą patariama rinktis Arabikos kavos pupeles.
Priešingai nei Arabikos, Robustos kavos pupelėse vyrauja daugiau stiprios, karčios ir žemiškos natos. Dėl šių specifinių skonių bei sudėtyje esančio didesnio kiekio kofeino, grynos Robustos pasitaiko itin retai. Tačiau vienas populiariausių pasirinkimų Cold brew kavai yra Arabikos ir Robustos kavos mišiniai. Tokie mišiniai gali pasiūlyti tobulą balansą tarp saldumo bei stiprumo ir puikiai tinka eksperimentuoti su skoniais, siekiant pasigaminti gardžiausią, labiausiai subalansuotą šaltai brandintos kavos puodelį.
Galbūt turite papildomų klausimų ar norite sužinoti daugiau kokio tipo kava jums tinkamiausia? Susiekite su mūsų konsultantais, kurie su malonumu pasidalins visomis profesionaliomis žiniomis ir padės išsirinkti jūsų skoniui labiausiai įtinkančią kavą. Taip pat kviečiame į svečius, kur itin maloniai sutinkame visus Kavos Draugus.
Galite pasirinkti, kokius slapukus mums leidžiate naudoti. Kai kurie iš jų yra būtini ir jų negalima išjungti.
Šie slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui ir jų negalima išjungti. Jie nerenka jokios vartotoją identifikuojančios informacijos.
Šie slapukai padeda mums optimizuoti svetainės veikimą ir identifikuoti skirtingus srauto šaltinius. Šiam tikslui naudojame „Google Analytics“ platformą. Surinkti duomenys neidentifikuoja vartotojo ir jais nėra dalijamasi su jokiomis trečiosiomis šalimis. Įjungę šiuos slapukus, galėsite naudotis svetainėje įdiegtu pokalbių langu ir gauti pagalbą iš mūsų konsultantų.
Turbūt ir jūs nemėgstate reklamų – ypač tokių, kurios jūsų visai nedomina. Šie slapukai padeda mums identifikuoti jūsų poreikius ir pateikti personalizuotus pasiūlymus. Reklamas matysite ir išjungę šiuos slapukus, bet tokiu atveju jos nebus priderintos prie jūsų poreikių bei norų.