Kava automatiniam aparatui

Filtrai
Aktyvūs filtrai
Kaina
Gamintojas
Pieno sistemos tipas
Tipas
Tipas
Tipas
Tipas
Naudojamos kavos tipas
Ruošiami gėrimai
Kavos rūšis
Kavos ypatybė
Pupelių tipas
Valdymo tipas
Skrudinimo lygis
Kiekis
Kapsulių tipas
Skonio gidas
Kavos regionas
Kavos tipas
Girnų tipas
Spalva
Papildomos savybės
Kapsulių technologija
SCA reitingas
Apdorojimas
Kavamalės tipas
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Serija
Vandens talpos dydis
Pupelių talpa
Kavinuko talpa
Puodelių pašildymo tipas
Talpa
Išsaugomi vartotojų profiliai
Kavos kiekis
Girnų konstrukcija
Išmanioji programėlė
Gėrimo porcijų kiekis
Pajungimas prie vandentiekio
Ypatybė
Gėrimo receptas
Kavos kapsulėje
Priežiūros priemonės tipas
Arabikos porūšis
Gėrimai su pienu
Prekių ženklai
Pieno talpos dydis
Porcijos dydis
Rekom. puod. skaičius per dieną
Rūšis
Skirta
Tinka
Paruošimo būdas
Kofeino pašalinimo metodas
Šokolado tipas
Produktų tipas
Kavos aparatas naudoja
Grupių skaičius
Girnų plotis
Kam skirta
Programuojamas malimo laikas
Porcijų pasirinkimas kavoms su pienu
Porcijų pasirinkimas juodai kavai
Išsaugomi vartotojų receptai
Integruota kavamalė
Šilumos palaikymas iki
Šokolado rūšis
Ciklų skaičius
Manometras
PID temperatūros valdiklis
Pupelių talpų skaičius
Atskiras karšto vandens antgalis
Ekranas
Funkcijos
Medžiaga
Produktų kiekis rinkinyje
Tipas
Akcija
4 prekės

Apie kavą automatiniam aparatui

Turintys ar besirengiantys įsigyti automatinį aparatą žino, kad gėrimams paruošti naudojamos pupelės, kurios šviežiai sumalamos tik tam kavos gėrimui, kurį pasirenkate. Tačiau kava automatiniam aparatui nėra tik apie pupeles. Jos pasaulis toks margas ir įvairus, jog natūraliai gali kilti klausimas – į ką atkreipti dėmesį renkantis? Galiausiai, kokia kava automatiniam aparatui yra geriausia?

Kava automatiniam aparatui: kuo ypatinga ir kaip atpažinti? 

Pradėti galime nuo to, kad kava automatiniam aparatui – tai kava, tinkanti espresso ruošimo būdui. Ruošdami kavą šie aparatai naudoja espresso metodui reikalingą spaudimą (9–19 barų). Ypatingi jie tuo, kad šviežiai mala pupeles konkrečiam espresso puodeliui, nuo kurio ir prasideda skirtingų gėrimų ruošimas.

Automatinis kavos aparatas pasirūpins gėrimo paruošimu, jei jūs aprūpinsite įrenginį tinkamomis pupelėmis. Žvalgytis patariame espresso tipo rūšinės ar be kofeino bei maltos kavos. Pastaroji rūšis automatiniam aparatui gali būti kuo puikiausias pasirinkimas, jei tik jūsų aparatas turi tokį funkcionalumą.

Geriausios kavos pupelės automatiniam kavos aparatui: kaip išsirinkti? 

Labiausiai savo skonines savybes atskleidžia šviežiai maltos kavos pupelės. Būtent taip ir veikia automatiniai aparatai jie patys atlieka malimą vos vienu mygtuko paspaudimu išreiškus pageidavimą paruošti norimą gėrimą. Tai kaip gi žinoti, kurios kavos pupelės yra geriausios automatiniam aparatui?

Kai geriausios reiškia skaniausios, patarimas vienas degustuoti ir ieškoti savojo skonio atradimo, išmėginant įvairias Arabika ir Robusta pupelių ir jų mišinių kombinacijas. O kai geriausios yra apie tinkamiausias siūlome atkreipti dėmesį į akcentus, kurie leis lengvai ir užtikrintai atpažinti, ar automatinis kavos aparatas bus suderinamas su pasirinktomis pupelėmis. Svarbiausia žinoti kelis kriterijus ruošimo metodą ir skrudinimo lygį. Taigi…

Žodis ESPRESSO. Pupelės automatiniam aparatui atpažįstamos iš žodžio espresso, randamo ant pakuotės ar produkto aprašymo. Nesate espresso gerbėjai? Nereikia išsigąsti, šis žodis nereiškia, kad kava tinkama tik espresso gėrimui gaminti. Jis reiškia, kad kava skrudinta espresso technologiją naudojantiems prietaisams.

Kavos aparato simbolis. Ant kai kurių pakuočių gali nebūti žodžio espresso, bet bus aparato paveiksliukas. Tai taip pat reiškia, jog kava yra tinkama automatiniam aparatui. 

Vidutinis arba tamsesnis skrudinimas. Kartais galite nerasti jokios nuorodos į espresso arba aparatus, tuomet patariama vadovautis nurodytu skrudinimu. Jei kava skrudinta vidutiniškai arba tamsiau, ji tiks automatiniam aparatui. Kodėl? Kuo šviesiau skrudinta kava, tuo lėčiau ji atiduoda viduje slypinčius skonius vandeniui, o kuo tamsiau – tuo greičiau. Kadangi espresso technologija yra itin greitas ir aukštu slėgiu paremtas ruošimo būdas, šviesiai skrudinta kava neatskleis savo skonių ir tiesiog bus pernelyg rūgšti.

OMNIROAST skrudinimas. Kai kurie skrudintojai ant savo kavų nurodo omniroast skrudinimo būdą. Tai reiškia, kad jų pasirinktas skrudinimo profilis yra subalansuotas visiems ruošimo būdams. Tad tokia kava tiks ir automatiniam aparatui.

Ieškant tinkamiausiai paskrudintų pupelių, siūlome susipažinti su Kavos Draugo Caprisette pupelių linija. Jos sukurtos galvojant būtent apie tuos, kurie ruošia savo kavą automatiniu aparatu – receptai ir skrudinimas pritaikyti taip, kad geriausios skonio ir aromatingumo savybės atsiskleistų pačiu ryškiausiu būdu.

Espresso kava automatiniam aparatui. Ką reikia žinoti?

Kalba apie espresso gali reikšti tiek patį kavos gėrimo tipą, tiek ruošimo metodą. Espresso yra tarsi nuoroda, kad kava skirta espresso ruošimo būdui, kuriuo pagrįstas ir automatinių aparatų veikimas. To rezultatas espresso kava, kuri tampa pagrindu ir visiems gėrimų receptams, tinkamiems paruošti automatiniu aparatu.

Nepaisant to, ar esate espresso mėgėjai, ar šis gėrimas jūsų nežavi, svarbu žinoti, jog espresso pupelės yra vienas geriausių pasirinkimų automatiniam aparatui. Užrašas „espresso“ ant pupelių pakuotės reiškia, kad šis ruošimo metodas idealiai atitiks tam suderintui automatiniam aparatui. Svarbu paminėti ir tai, kad espresso dažniausiai reiškia tamsesnio skrudinimo pupeles, o šios puikiai tinka švelnesnių gėrimų gaminimui.

Rūšinė kava ar kavos mišinys?

Vis dar įprasta manyti, kad automatiniam aparatui geriau rinktis Arabika arba Arabika ir Robusta mišinius, o rūšinę kavą verčiau ruošti pusiau automatiniu aparatu ar kitais prietaisais. Tačiau tai nėra visiška tiesa, tai labiau tiesa su keliomis žvaigždutėmis. 

Viena jų pareikalautų atsakymo į kertinį klausimą o kokią kavą norite paruošti? Ar pirmenybę teikiate espresso puodeliui, ar visgi gėrimams su pienu? Kita žvaigždutė priklausytų nuo individualių skoninių savybių. Mat rūšinė kava pasižymi specifiniu rūgštingumu, turiningu ir turtingu sodrumu, kuris iškalbingesnis ir įsimintinesnis, nei gaunamas ruošiant kavos puodelį iš mišinių.

Vis dėlto, jeigu rūšinė kava yra paskrudina taip, jog tinka espresso technologijai, tuomet automatiniam aparatui tiks kuo puikiausiai. Pavyzdys – Kavos Draugo Black Crow White Pigeon rūšinių kavų linija, kurioje didžioji dalis pupelių yra paskrudintos taip, kad automatiniams aparatams tiktų be jokių bet. Dar viena dėmesio verta linija, tai rūšinių kavų mišiniai – Parallel. Trys šios linijos kavos idealiai tinka norint susipažinti su pagrindiniais kavos regionais ir jų tipiniais skoniais: Parallel 12 atstovauja Afrikos regioną, Parallel 17 – Azijos regioną, Parallel 36 – Amerikos regioną.

Tinkamai paskrudinta rūšinė kava ne tik tinka automatiniams aparatams, bet ir išsiskiria savitais skoniais. Kalbant apie skonį, rūšinės kavos bus ryškesnės, rūgštingesnės, tačiau pastarasis išryškėja ypatingai maloniai. Tik aukščiausios kokybės pupelėms būdingas rūgštingumas, apibūdinamas kai saldžiarūgštis, išryškinantis vyno ar tropinių vaisių skonines savybes. Tuo tarpu įprasti mišiniai bus labiau nuosaikaus ir subalansuoto skonio, neturės taip aiškiai išreikštų skonio, aromato natų. Būtent todėl šios kavos labiau rekomenduojamos mėgstantiems gėrimus su pienu. O rūšinės kavos patiks tiems, kurie mėgausis espresso.

Geriausia malta kava automatiniam aparatui

Nors automatinių aparatų pranašumas yra gaminti kavą iš šviežiai sumaltų pupelių, kai kurie siūlo galimybę pasigaminti gėrimus iš maltos kavos – tam yra skirta atskira talpa. Kalbant apie skonį, malta kava automatiniam aparatui turėtų būti pasirinkta taip, kaip ir pupelės – vidutinio arba tamsesnio skrudinimo.

Be skoninių savybių, itin svarbu atkreipti dėmesį ir į malimo rupumą, nes ne kiekviena malta kava tinka automatiniam aparatui. Jeigu jinai bus sumalta per smulkiai, užkimš aparatą ir vanduo negalės prabėgti. Jeigu kava bus sumalta per stambiai, paruoštas gėrimas bus pernelyg vandeningas ir pasižymės nepilnavertišku skoniu. Tad ieškant tinkamiausios maltos kavos reikėtų vadovautis espresso kriterijais. Patariame rinktis espresso malimo, bet ne itin smulkaus arba vidutinio rupumo maltą kavą.

Kavos pupelės be kofeino automatiniam kavos aparatui

Tie, kurie vengia kofeino, tačiau nenori atsisakyti kavos, gali rinktis kavos pupeles be kofeino ir naudoti jas automatiniame aparate taip, kaip ir įprastai espresso ruošimo būdui tinkamas pupeles. Kitaip tariant, rinkdamiesi kavą be kofeino automatiniam aparatui, atkreipkite dėmesį į tuos pačius kriterijus, kuriuos akcentavome kalbėdami apie įprastas pupeles ir espresso žodžio reikšmę.

Vienintelis papildomas kriterijus, į kurį svarbu žvilgtelėti – kofeino šalinimo būdas. Patariama rinktis tokią kavą be kofeino, ant kurios pakuotės arba pateiktoje informacijoje apie produktą yra aiškiai nurodytas kofeino šalinimo metodas. Geriausiai vertinami natūralūs kofeino šalinimo būdai – taikant anglies dvideginio metodą arba Swiss Water Process metodą. Rekomenduojame išmėginti Kavos Draugo klientų mėgstamiausias Caprisette Lullaby Decaf mišinį ir rūšinę Black Crow White Pigeon Colombia Decaf kavą.

Ieškantiems įvairovės – kavos rinkiniai automatiniams kavos aparatams

Pabosta tas pats skonis, geriamas diena iš dienos? Išeitis paprasta, paįvairinti kasdienius ritualus gali kavos rinkiniai. Jie sudaryti iš kelių skirtingų kavų, todėl galėsite mėgautis įvairiausiais skoniais. Ieškantiems dar neatrastų potyrių, rekomenduojame Caprisette rinkinius, sukurtus specialiai automatiniams aparatams. Tai – populiariausia mūsų linija, kuri dažnai nustebina net išrankiausius. Skirtingų skonių mišiniai leidžia pasilepinti tiek puikaus skonio juoda kava, tiek gardžiais gėrimais su pienu. Kalbant apie rinkinius, verta paminėti ir tai, kad kai kurie automatiniai aparatai gali pasigirti dvejomis pupelių talpomis ar netgi dviem atskirais malūnais. Jų dėka iš karto galėsite juos abu papildyti ir degustuoti skirtingo skonio kavas vieną po kitos!

Robustos kavos pupelės automatiniam kavos aparatui

Neišvengiamas klausimas: kokios pupelės yra geresnis pasirinkimas automatiniam aparatui – Robustos ar Arabikos? Verta atkreipti dėmesį, jog grynos Robustos pupelės naudojamos gan retai. Dėl specifinio skonio ir sudėtyje esančio didesnio kofeino kiekio, jos dažniau sutinkamos mišiniuose kartu su Arabika, tokiu būdu sukuriant skonių balansą, ypač tinkantį su pienu ruošiamoms kavoms. Robustos ir Arabikos mišiniai puikiai tinka automatiniams aparatams ir yra itin pamėgti tų, kurie mėgsta taip vadinamo itališko stiliaus kavas. Vertinant skonines savybes, pažymima, jog Robustos pupelės kavai suteikia daugiau „kūno“, kas reiškia, kad kava yra tirštesnė ir turi standesnę putą. Be to, Robusta pupelėse yra daugiau kofeino, o tai dažnai leidžia pajusti lengvą kartumo skonį ir tarsi apmalšina natūralią rūgštelę.

Arabikos kavos pupelės automatiniam kavos aparatui

Lyginant su Robustos mišiniais ar gryna Robustos kava, 100% Arabikos kava pasižymi didesniu aromatingumu, ypatinga skonio gelme ir dažnai vaisišku skoniu – taip vadinamu saldžiarūgštingumu. Pažymėtina, kad Arabikos pupelės puikiai tinka automatiniams aparatams ir visiems receptams – tiek espresso, tiek juodai kavai, tiek gėrimams su pienu. Renkantis svarbiausia atkreipti dėmesį į skonio natas: kuo jos bus vaisiškesnė ar uogiškesnės, tuo kava bus saldžiarūgštingesnė. Jei dominuos šokoladinės, karamelinės natos, saldžiarūgštingumo bus mažiau.

Turite klausimų?

Domina dar neatrasta skirtingų rūšių ir skonių kava? Kreipkitės į mūsų konsultantus – jie padės išsirinkti. Taip pat kviečiame užsukti į mūsų parduotuves, paragauti kavų, ruošiamų būtent automatiniu aparatu, ir tokiu būdu išsirinkti savo skoniui labiausiai įtinkančią kavą.